Güzellik / Cilt Bakımı

Evde Kolayca Yapılabilecek Cilt Bakımı ve Güzellik Maskeleri

By  |  0 Yorum

Günümüzde kadınlar pahalı kozmetik ürünlerine hiç çekinmeden ciddi miktarda paralar harcayabiliyorlar. Aslında hiç para harcamadan hatta kozmetik ürünü satan mağazaları gezip yada ciddi bir cilt hastalığınız olmadığı sürece o doktordan bu doktora koşuşturup basit cilt sorunları için kendinizi yormaya hiç gerek yok.
Evlerinizde çok basit bir şekilde uygulayabileceğiniz cilt maskesi tarifleriyle sivilcelerinizden ve aslında önemsenmeyen ve sizin önemsediğiniz cilt takıntılarınızdan kurtulun. Aslında önemsenmeyen derken, tabi ki her kadının cildi dış görünüşü ve sağlığı açısından çok önemlidir. Fakat biz kadınlar bazen çok küçük şeyleri bile o kadar abartıyoruz ki, bunun bedelini kozmetik ürün satan mağazalara ciddi miktarda paralar harcayarak ödüyoruz. Bu yüzden o kadar masraf, koşuşturma yerine evde kolayca yapabileceğiniz maskeleri uygulayarak cilt sorunlarınızdan kurtulun ve güzel bir cilde sahip olun.

Gizli "sivilce yok edici"
Malzemeler: Bir paket kuru maya ve su.
Maskenin hazırlanması: Mayayı bir kaba koyun ve üzerine damla damla su ekleyin. Bunu yaparken her damlanın ardından çok iyi karıştırmaya dikkat edin. Orta yoğunlukta bir macun kıvamına ulaştığında hazır olmuş demektir.
Maskenin uygulanışı: Hazırladığınız bu karışımı patlamış ya da patlamak üzere olan sivilcelerinize nokta nokta sürün. İster yüzünüz isterseniz de vücudunuz için kullanabileceğiniz bu karışım 30 saniyede kuruyacağı için rahatlıkla yatağınıza girip maskenizle uyuyabilirsiniz.
Sonuç: Maya bakterileri öldürdüğünden sivilcileri de yok etme gücüne sahiptir. Böylece yıllardır savaştığınız sivilcelerinizden kolaylıkla kurtulabilirsiniz.
Kremalı yeşil çay maskesi
Malzemeler: 1 adet poşet yeşil çay, 2 çorba kaşığı ekşi krema, bir adet yumurta sarısı, 1 çay kaşığı zeytinyağı, 1 çay kaşığı bal.
Maskenin hazırlanması: Bir bardağın dörte biri kadar suyun içerisinde poşet yeşil çayı, 1 çorba kaşığı su kalana kadar kaynatın. Ve bunu buzdolabında 15 dakika kadar soğumaya bırakın. Bu sırada diğer tüm malzemeleri 30-60 saniye kadar çırpın. 15 dakika sonra, soğumuş suyu bu karışıma ekleyin.
Maskenin uygulanışı: Hazırladığınız karışımı, önceden temizlenmiş ve peeling uygulanmış cildinize sürün. Maskeyi 15 dakika yüzünüzde bekletin. Bu çok yumuşak bir maske olduğundan kurumayacaktır. Belirtilen sürenin ardından ılık suyla yüzünüzü iyice yıkadıktan sonra tonik ve nemlendirici ile cilt bakımınızı tamamlayın.
Sonuç: Bu malzemeleri kullandıktan sonra cildiniz bir daha eskisi gibi olmayacaktır. Artık daha canlı ve daha parlak bir cildin tadını çıkarmaya hazır olun. Yeşil çayın antioksidan etkisi, ekşi kremanın zengin yağı ve protein içeriğiyle hassas cildiniz ipeksi bir görünüm kazanacaktır.
Kaynak: Hollywood Güzellik Sırları – Kym Douglas, Cindy Pearlman

 

Yorum Yazın...