Aşk ve Evlilik / İlişkiler

Eski Sevgiliden Kurtulmanın Yolları

By  |  3 Yorum

Sonunda özlediğiniz sevgiliye kavuştunuz. Fakat onun o eski flörtü bir türlü peşinizi bırakmıyor! Ondan kurtulmak sandığınız kadar zor değil. İşte süper çözümler. Güç Sizde
İlk olarak sevgilinize, içiniz içinizi yese de hatta tırnak yeme gibi önceden sahip olmadığınız tikler geliştirseniz de bu durumla başa çıkabileceğinizi ve güçlü olduğunuzu, önemsemez tavırlarınızla kanıtlayın. Önemsemez dediysek, eski sevgilisiyle, ölüm kalım bile olsa görüşmemesi ve onun artık adı üstünde "eski sevgili" olduğu konusunda otoritenizi göstermeyi sakın unutmayın.
Takip Edin
Eski sevgiliyi tanıyan bir ortak arkadaş, size bu konuda yardımcı olabilir. Onun, sevgilinizi çıldırtan, hatta ayrılmalarına neden olan davranışlarıyla ilgili detayları iyice öğrenin. Onun hatalarının farkına varın ve aksine davranın. Mesela, o sevgilinizle birlikte olduğu zamanlarda çok baskıcı ve dırdırcı davranıyorsa, siz de onun tam tersi şekilde davranın ki, sevgiliniz sizin kıymetinizi anlasın.

Dırdır Edin
Eğer sevgilinizin kafasının etini yiyecek kadar çok arayıp, ona telesekreter mesajları bırakıyorsa, aynen "bu kadın ne kadar gurursuz ve yapışkan böyle" deyin. Kendi hayatını yeniden kuramayacak kadar aciz ve onun sevgilinizin başına dert olmaktan başka bir işe yaramadığını da ekleyin! Bu arada siz de durmadan sevgilinizin telesekreterine ya da cep telefonuna onu sevdiğinize dair mesajlar bırakın.
Gerçekten Sizi Seviyor Mu?
Sevdiğim dediğiniz onun için belki de ailenizi karşınıza almayı göze aldığınız sevgiliniz acaba gerçekten sizi ömür boyu mutlu edecek ve ölene kadar size büyük bir aşkla bağlı kalacak mı ya da gerçekten seni seviyorum derken eski sevgilisini mi düşünüyor acaba? Eski sevgilisi hala arıyor mu? Aradığı zaman ondan bahsetmesini isteyin. Hatta belki de hala kendisini sevdiğinden, pişmanlığından bahsedin... Tezat bir şekilde geleneklerimizde ve dinen kadının erkeğe sorumluluklarından da bahsedin. Bundan önce ki yaşantısında mutsuz olduğunu ona yapacağınız kurlarla kendisinin söylemesini sağlayın. İnsanların ne kadar mutlu ilişkileri olduğundan, bir daha bu dünyaya gelinmeyeceğini, zamanın hızla ilerlediğini anlatın. Hani evlilikte verilen yemini, hastalıkta ve sağlıkta diye başlayan kelimeleri, onunla yaşlanmak istediğinizi anlatın. Böylece onu mutlu edecek kişinin siz olduğunu düşünmesini sağlamış olacaksınız. Sevgiliniz hala ondan, onunla güzel günlerinden ya da ayrılma nedenleri olarak kendisinin olduğunu mu düşünüyor? İşte o zaman bu ilişkiyi biraz gözden geçirmek, masaya yatırıp akıllı, ilerde üzelmeyeceğiniz kararlar vermeniz gerekiyor.
Koklaşın
Mutluluğunuzu gölgeleyen o kadının, nerede oturduğunu, nerelere takıldığını öğrenin. Sonra da sevgilinizi oralara gitmeye ikna edin. Karşılaştığınız zamanlarda bol bol sevgilinize sarılın. Böylelikle mutlu ve sağlam bir birlikteliğiniz olduğuna inansın.

3 Yorum

 1. dilek ali

  22 Nisan Perşembe 2010 11:12

  sevgilimi eski sevgilisi arada arıyo msj atıyo sevgilime güveniyorum.ama kızın neden böyle davrandığını anlamıyorum sevgilim kızıyo bana kafana takma sadece sinirlerimizi bozmaya çalışıyo diyo haklıda. ben unuttum sende takılma unutcak nasılsa başka şansı yok diyo biz evlenmeyi düşünüyoruz ailesiyle tanıştık herkes nişanlı biliyo ama kız arada saçmalıyo ilişkime zarar vermekte istemiyorum moralim bozuluyo ya sevgilimede onu sorduğumda cevaplıyo ama bana üzülme diyo onun istediği bizim moralimizi bozmak diyo onu sevmediğini biliyorum benim üzülmemi istemiyo...bigün okız aramış ben ayrılalım dedim istemedi kızdı saçma sapan bi kız yuzunden değmez dedi bizi kimse ayıramaz dedi onun yuzunden seninle kötü olmak istemiyorum takılma boşver diyo napcam bilmiyorm ya aklıma gelip duruyo

 2. dilek ali

  22 Nisan Perşembe 2010 11:19

  biz sevgilimle çok mutluyuz beni sevdiğinide biliyorum mutluluğumu bozmasına izin veremem. ona msj atmak aramak onu önemsediğimi gösterir onada böyle düşünmesi için fırsat vermek istemiyorm

 3. şeyda

  22 Nisan Perşembe 2010 21:18

  evet tabiki ona öyle bi fırsat tanımamalısın. Yaptığın çok doğru ona mesaj atıp ya da arayıpta kozları onun eline vermemelisin. Onun istetiği de bu zaten. Huzurunu kaçırmak. Ne mutlu ki sevdiğin sana o güveni vermiş. Allah mutluluğunuzu bozmasın.

 

Yorum Yazın...