Sağlık / Şifalı Bitkiler

Erken Boşalma Tedavisi Dr.Ahmet Maranki

By  |  0 Yorum

Erken boşalma ilacları, erken boşalma nedenleri, erken boşalma bitkisel tedavi,erken boşalma tedavisi,Alternatif tıp, modern tıbbın paralelinde insanların sağ­lığa kavuşması için uygulanan bir çok tedavi türünün adı­dır. Aynı zamanda buna tamamlayıcı sağlık da denir. Mo­dern tıbbın, teknolojinin de devreye girmesiyle geldiği nok­tayı hepimiz biliyoruz. Hastalıkların teşhisinde ve tedavi­sinde modern tıbbın ne kadar başarılı olduğu bir gerçektir. Modern tıbbın bu kadar hızlı gelişmesine ve eriştiği nokta­ya rağmen bazı hastalıklara çare bulamaması bilinen bir gerçektir.
Hastalıklarına çare arayan bir çok insan alternatif teda­vi yöntemlerine başvurmaktadır. Bu seçim insanların en doğal hakkıdır. Alternatif tıbbın bir çok hastalığı tedavi ettiği, birçok sorunu ortadan kaldırdığı bir gerçektir. Alter­natif tıbbın Türkiye’deki uygulamaları genellikle şifalı bitki­ler kullanılarak yapılmaktadır. Dünyanın her yerinde uygu­lanan akupunktur, bir alternatif tıp yöntemidir. Erken boşalmayla baş etmede alternatif tıptan da yarar­lanabiliriz. Aşağıda açıklayacağımız yöntemler tıbbi bir çalışmanın sonucu olarak hazırlanmamıştır. Laboratuar ortamında yapılmamış ve insanlar üzerinde denenmemiş­tir. Bu yöntemleri, bu düşünceyle ele alıp uygulamamız gerekir.
Alternatif Tıp Çözümleri ve Erken Boşalmayı Önleyen Bitkiler
1-Bal ile mentol karıştırılır, cinsel ilişkiden 3-5 dakika önce penise sürülür. Bu, erkeğin kolay sertleşmesini ve geç boşalmasını sağlar. Mentolde bulunan ferahlatıcı serinlik ise partnerinizin ilişkiden daha fazla zevk almasını sağla­yacaktır.
2- 200 gr. Bal, 100 gr. dövülmüş turp tohumu ile karıştı­rılır sabah ve akşam birer kahve kaşığı yenilir. Bu karışım boşalmayı geciktirecektir.
3- Yaban sümbülü yapraklarından 5-6 tanesini bir bar­dak suda 1-2 dakika kaynatın, biraz soğuduktan sonra için. Bu sizin sinirlerinizi gevşetecek ve rahatlamanızı sağlaya­rak erken boşalmanızı geciktirecektir.
4- Melisa, Sarı kantoron gibi doğal rahatlatıcı bitki çay­larını içerseniz, sinir sisteminiz rahatlar ve daha başarılı bir cinsel temas sağlarsınız. Bunlar gibi birçok şifalı bitki formülleri vardır. Kişilere ve kullanım sıklıklarına göre değişik sonuçlar verebilir.
Bazı besinlerin karın doyurmanın yanında afrodizyak etkiside bulunuyor. Bazı sebze, meyve ve bitkiler yenildiğinde ruhu ve cinsel isteği besliyor. Bu tür yiyecekler, cinsel isteksizlik­ten ve bazı psikolojik durumlardan kaynaklanan erken boşalma­nın tedavisi için faydalıdır.
Bilinen En Etkili Afrodizyak Yiyecekler:
Muz-bal-ceviz: Muz, magnezyum açısından zengindir. Aynı zamanda mutluluk hormonu endorfin açısından da zengin olması, afrodizyak etki yaratır. Ancak afrodizyak etkiyi maksimuma çıkarmak isteyenler, muzu bal ve ceviz eşliğinde yiyebilirler. Tabii kilo problemleri yoksa…
Çilek: Afrodizyak yiyecekler denildiğinde ilk akla gelen çilektir içeriğindeki vitaminler, cinsel organlara giden kan dolaşımını hızlandırdığından cinsel istek artar. Aynı zamanda endorfin ve serotonin salgılanmasını sağlar.
Badem-fındık-ceviz: İçeriğindeki doymamış yağ asitlerinin cinsel isteği arttırıcı etkisi nedeniyle en önemli afrodizyaklardandır. Ancak kalori bakımından günde 8 adetten fazla yenilmemesi öneriliyor.
Çikolata: Bilimsel açıklamalar, çikolatanın içeriğindeki ‘Phenylethylamine’ adlı kimyasal maddenin insana mutlu luk hissi verdiğini, cinsel heyecanı arttırdığını ortaya koyuyor.
İstiridye-havyar: Erkekler üzerinde etkilidir. Prostat. bezlerine doğrudan etki eden çinko bakımından zengindir Çinko, erkeklik hormonlarının yapımının artmasına neden olur. Cinsel isteği arttırır.
Hindi: Çinko bakımından istiridyeden daha zengindir. Tarçın-vanilya: Kokusuyla insanı büyüleyen bu baharatlar, merkezi sinir sistemine etki ederek cinsel isteği arttırır.
Meyve suları: Sağlıklı ve dengeli beslenmede önemli bir yer tutan meyve suları, vücudun cinsel aktivite potansi. yelinin artması için de gereklidir. Daha etkili bir seks hayatı için özellikle bol A vitamini ile magnezyum içeren kayısını düzenli olarak tüketilmesi öneriliyor. Ginseng: Geleneksel Çin ve Güney Amerika tıbbında cinsel gücü artırmak üzere kullanılan bir köktür. Bir araştırma, ginsengin cinsel isteği ve birleşme kapasitesini artırdığını ortaya koymuştur. Ginseng etkisini sinir sistemi ve yumurtalıklar üzerinden gösterirken, penis bölgesine gelen kan damarlarını da etkileyerek erkeklerdeki ereksiyon kali­tesini de artırabilmektedir.
Stres Düşmanı Yiyecekler
Stres, erken boşalmada en çok rastladığımız nedenlerin başında gelir. Stresin azaltılması otomatik olarak boşalmayı geciktirecektir. Beyindeki serotinin miktarının artması in­sanın neşelenmesine ve rahatlamasına sebep olur. Sinir sistemimizi olumlu etkileyen, rahatlamamızı sağlayan yiye­cekler vardır. Stresimizi azaltabilecek bazı yiyecekler:
Muz, avokado, incir: Tıpkı çikolata yendiğinde olduğu gibi, beyindeki mutluluk hormonu serotoninin seviyesini yükseltiyor. Neşelendiriyor.
Havuç: İçerdiği şeker kana çabuk karıştığı için enerji depolanmasını sağlıyor. Bir-iki tane tüketildiğinde yorgun­luğu söküp atıyor.
Balık: Her derde deva Omega-3 yağ asidi içeriyor. Haf­tada en az 2 gün tüketildiğinde stresi yatıştırıyor ve mutlu­luk veriyor.
Makarna, pirinç, patates: Sinirleri yatıştırmanın sırrı karbonhidrat açısından zengin yiyeceklerde… Günde bir­kaç öğün makarna, pirinç veya patates yemek sinirlere iyi geliyor.
Kırmızı et: Yorgunlukla mücadele için bol protein al­mak gerekiyor. Haftada 2 kez tüketilince enerji veriyor.
Baklagiller, kuruyemiş: Vücut, güçlü sinir sistemi için magnezyuma ihtiyaç duyuyor. Baklagiller ve fındık, fıstık magnezyum açısından zengin.

 

Yorum Yazın...