Galeri / Videolar

Erkekler Saçlarını Köpükle Nasıl Şekillendirebilir? Video Anlatım

By  |  0 Yorum

 

Köpük kullanarak saçları şekillendirmek için öncelikle saçların yıkanmış ve temiz olması gerekiyor. Havlu ile nemi alındıktan sonra köpük çalkalanır ve tamamen dik olarak tutulur.

Bir mandalina büyüklüğünde kullanılır ve elinizde şişer portakal olur diyelim. Ondan sonra tarak yardımıyla sürmek ayrı ve kolay bir tekniktir ve çok rahat yedirmenize yardımcı olur. Aynı zamanda tarağa aldığınız miktar kadar elinize de alıp sürebilirsiniz.

Böylelikle çok kolay ve her tarafa eşit şekilde köpüğü yedirmiş olursunuz. Yaklaşık olarak 5-10 dakika içerisinde dalgalı saçlar kendi kendine kurumaya ve şekil almaya başlar. O yüzden nasıl bir şekil vermemizi önceden bilmeniz gerekir.

Örneğin yanları geriye doğru yapıştıracakmıyız? Yoksa hareketli bir şekilde kulak üstümü bırakacağız? Eğer biliyorsak ne yapacağımızı o formda saçımızı tutmalıyız. Köpük jöleye göre daha hafif bir üründür. Yarı yarıya daha sulu bir üründür.

Dolayısıyla şekili köpüğün sertliği biraz daha sert olursa olsun jöleye göre daha yumuşak çıkacaktır. Ve saçta kalma süresi jöleye göre daha sağlıklı olacaktır. Onunda akşam olduğunda yıkanması gerekir.

Köpük ince telli saçlarda daha iyi sonuç verir. Kalın telli saçlarda çok fazla kullanmak icap ettiği için çok fazla önerilmemektedir.

Köpükten sonra fön çekebilirsiniz, kurutabilirsiniz, kendi havasında bırakabilirsiniz, dalgalandırabilirsiniz bütün bu seçenekler kendi tercihinize kalmıştır. Genelde uzun saç isteyen erkekler saçlarına şekil verirken jöle ve köpük kullanırlar.

Ama en çok tavsiye edilen ürün sert bir köpük jöleden daha sağlıklıdır.

 

Yorum Yazın...