Galeri / Videolar

Erkekler Briyantini Nasıl Kullanmalıdır? Video Anlatım

By  |  0 Yorum

 

Briyantin en eski saç şekillericilerindendir. Yaklaşık yüzyıl önce yurtdışında uygulanmaya başlamıştır. Ve dedelerimizin saçları için kullandığı ilk şekillendiricidir. Yağ bazlıdır. Ve saçların parlamasını sağlar.

Yağlı bir ürün olduğu için saç dersine kesinlikle dokundurulmaması gerekir. Sürerken dikkat edilmesi gereken şey kesinlikle diplere değmeyecek, saçlarınıza sürmeden önce elinize iyice yedireceksiniz.

Sonra elinizi saçlarınıza süreceksiniz.Mat briyantin saçları çok parlatmaz. Briyantını ellerimizle saçlarımızı tarayarak sürmeliyiz. Günümüzde briyantinin yerini vaks ya da baks almaktadır.

Hepsi aynı özelliktedir ve saçta uzun süre kalmamalıdır. Özellikle mat ve kürlü tonlu saçlar için çok ideal bir şekillendirici ürün olup saçı tutucu özelliği sıfırdır. Briyantının saçtan ayırılması zordur onun için; saçı ıslattıktan sonra çok sık şampuanlamak gerekir.

Çok fazla kullanmamak en ideal yöntemidir. Bir fındık boyutu ya da iki fındık boyutu kadar avucumuza sürüp saçımıza sürmemiz yeterlidir.

 

Yorum Yazın...