Aşk ve Evlilik / Düğüne Dair

Düğün Öncesi Yapılması Gereken Hazırlıklar

By  |  2 Yorum

Siz de yaz gelinlerinden olmaya hazırlanıyorsanız bu önerilere göz atın...
Şimdi düğün zamanı. Birlikte bir ömür geçirmek isteyen sevgililer "dünyaevi" adını verdikleri bir birlikteliğe imza atıyorlar.
Düğünün en büyüleyici unsuru gelin olduğu gibi, düğün de bir kadının en heyecanlı ritüellerinden.. Bu özel günde gelinin arzuladığı ışıltıya ve seçkin bir görünüme sahip olması için izlemesi gereken bir yol haritası var.
İlk sırada ve en önemlisi sağlık geliyor. Özellikle daha önce hiç bir şekilde Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı bir doktora muayene olunmadıysa, düğün öncesi sağlık açısından her şeyin yolunda olduğundan emin olmak için bir kontrolden geçmek önemlidir.

İşin daha keyifli kısmıysa gelinin günler öncesinden adeta güzellik yarışmasına katılır gibi "güzellik ve bakım" kampına girmesi! Natura Lazer de bu aralar bu özel gün için gelinleri süslüyor. Cilt bakımı, makyaj, saç modeli. Ve gelinin aklına gelmeyecek bir çok ayrıntıyı artık uzmanlar planlıyor. Üstelik bu artık trend oldu: "Hayatımda bir tek bu günüm özel. O nedenle ne gerekirse yapmalı, onlarca insanın arasına en güzel çıkmalıyım" diye düşünüyor bir çok genç kız adayı. Bu doğru bir karar ama kendini hazırlayacak ekip de önemli. Bu aşamalarda öncelikle gelin adayı kendini doğru yönlendirebilecek kişilerle çalışmalı. Çalışılan ekip, evlenecek genç kızın arzu ve isteklerini, düğünün konseptini doğru kavrayıp; gelin adayına epilasyonundan saçına, makyajından, vücut bakımına kadar, tamamıyla ve kusursuz bir hizmet sunabilmeli.
Bu safhadan sonra düğün tarihine kadar gelinin hazırlanmasını sağlayacak bir takvim oluşturulmalı. Bu hazırlanma süresi çok önemli. Düğünden en az 3 hafta önce olarak planlanmalı.
Gelinin cildinin tüysüz, pürüzsüz ve yumuşacık olması için ilk ele alınması gereken aşama lazer epilasyon. Unutmayın ki lazer epilasyondan sonra tüylerin dökülmesi birkaç gün ile 3 hafta arasında sürebiliyor.
Ardından vücut bakımı geliyor. Lazer epilasyondan bir-iki hafta sonra yapılacak bir vücut bakımı ile gelinin cildinin mükemmel olmasını garanti altına alınır. Vücut bakımı çok önemli. Bu arada gelinde kilo olarak fazlalık varsa, hazırlanma süresi çok daha önce olmalı. Gelinliğin yakışacağı ölçüde bir bedene kavuşmak için en az, üç ay önceden plan yapmalı. Vücutta leke yada selülit gibi sorunlar varsa, özel programlar seçilmeli..
En önemli safhalardan biri de makyaj ve saç.. Bunların ardından makyaj ve saç provası gerçekleştirilmeli. Prova esnasında tüm ayrıntılar netleştirilmeli. Burada dikkat edilmesi gereken, makyajın gelinin cilt rengine, saçına ve gelinliğine uyumlu olması. Makyaj doğal güzelliği ve kişiye özgü pırıltıyı ortaya çıkarmalı, kesinlikle yüzde renkli bir maske gibi kalmamalı.
Makyajın başarılı olmasını sağlamak için, mutlaka özel bir cilt bakımı yapılarak cilt temizlenip daha sağlıklı hale getirilmeli. Cilt bakımı, cilt analizi yapıldıktan sonra doğru ürünlerin seçimiyle makyaj mutlaka profesyonel bir makyöz tarafından gerçekleştirilmeli. Siyah nokta (komedon) temizliği aşamasında ciltte olabilecek kızarıklık ve kabuklanmaların geçmesi için cilt bakımı ile komedon temizliği arasında bir hafta süre olması iyi olur.
Cilt ve vücut bakımı sadece cildin ihtiyaçlarını karşılamakla kalmaz, gelin adayını dinlendirerek daha dingin bir ifadeye sahip olmasını sağlar.
Bir çok çiftin düğün hazırlıkları yaptığı bir dönemde işin bu kısmını atlatmak kolay değil. Artık insanlar yaşamlarında bir çok olguyu iyi ve doğru yönetmek, bu konudaki kusurları azaltmak istiyorlar. Buna bir anlamda "düğün yönetimi" de diyebiliriz. Hayatta bir kez yaşanacak bu olayda her şeyin eksiksiz ve mükemmel olması, yaşanan mutluluğu da arttırır. Umarım, evliliğe adım atacaklar, bu heyecanlı günlerde doğru seçimler ve unutulmaz düğünler gerçekleştirirler..
Herkese kolay gelsin diyor, mutluluklar diliyorum.
Dr. Beyhan Arıkan

2 Yorum

  1. Selcan

    2 Mart Salı 2010 21:55

    slm oncelikle tesekkurel r bole bilgileriniz icin. Bu hazirliklari goz ardi etmemek lazim hakikaten gelin icin en guzel programi vermisiniz de birazda hani viucut ve cilt bakim maskeleri onerirseniz cok sevinirim. ozellikle dogalk evde buluna bilecek mazlemelerle hazirlanacak maskler. onceden tskj ederim

  2. admin

    3 Mart Çarşamba 2010 15:40

    Selcan Hanım diğer katagorilerde cilt ve vücut bakımı ile ilgili verilen maskelerden yararlanabilirsiniz.

 

Yorum Yazın...