Diyet / Diyete Başlarken

Düğün Öncesi Diyet Yapmak

By  |  0 Yorum

Ufukta hayatınızın en önemli günü göründü ama hala birkaç kilo fazlanız mı var? Paniklemeyin, çözümü hiç de zor değil. Ancak düğününüzde sağlıklı görünüp çevrenize ışık saçabilmeniz adına, ağır bir rejim programı uygulamanızı pek tavsiye etmiyoruz. Aynı anda hem sağlıklı görünüp, hem de fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız önerilerimize kulak verin.
* Kendinize bir hedef belirleyin ve kaç kilo fazlanız olduğuna karar verin. Bir anda çok büyük bir değişimin sağlığınızı olumsuz etkileyeceğini aklınızda bulundurun. Sağlıklı kilo kaybı, haftada ortalama 1 kilo vererek gerçekleşir.
* Düğün günü için uygulayacağınız rejimde kilit nokta bol miktarda taze sebze ve meyve; balık, tavuk ve hindi gibi beyaz et tüketmekten geçer. Yağlı ürünlerden ve işlem görmüş gıdalardan rejiminiz süresince uzak durun. Taze yiyecekler hem kilo vermenize, hem de koşuşturmacayla geçen süreçte size gereken enerjiyi kazanmanıza yardımcı olur.
* Gün içinde 4-5 porsiyon beyaz et ve taze sebzeden oluşan 5-6 öğün tüketerek ideal görünüme sahip olmanız çok kolay! Sebze olarak taze fasulye, kuşkonmaz ya da ıspanağı deneyebilirsiniz.
elma
* Bol bol su için! Diyetinizin belki de en önemli parçası bu. Günde en az 8 bardak su tüketin ve toksinlerinizden arının.
* Haftada 3 kez 20’şer dakikalık kardiyo egzersizleri uygulayın. Yeme alışkanlığınızı değiştirerek geçici bir süre için sonuç alabilirsiz ancak kardiyo egzersizleriyle güçlendirilmiş bir diyet hem istediğiniz sonuca daha hızlı ulaşmanızı, hem de verdiğiniz kiloların kalıcı olmasını sağlar. Üstelik spor yapmanın sıkıcı olduğunu kim söylemiş?! Nişanlınızla birlikte katılacağınız dans dersleri sayesinde hem forma kavuşacak, hem de konuklarınıza harika bir şov sunacaksınız.
Kalori hesabı yapın. Kilo verebilmeniz için gün içinde yaktığınız kalorinin aldıklarınızdan fazla olması gerekiyor. Ayrıca kalori hesabı yaparken her gün düşük kalori almak yerine 1-2 günlük periyodik aralar verin. Böylece vücudunuzun aç kaldığınızı düşünüp kalori depolamaya başlamasını önlersiniz. Bunun için 3 günlük diyetten sonra 1-2 günlüğüne kalori alımınızı arttırmayı deneyebilirsiniz. Uygulaması kolay bu teknik sayesinde sonuçları çok daha hızlı fark edeceksiniz.

 

Yorum Yazın...