Diyet / Şok Diyetler

Çikolata Diyeti

By  |  0 Yorum

Hedef: Haftada 2 - 3 kilo Günlük kalori: 1400 Kcal
Çok sevdiğiniz çikolatadan sizi ayırmayan bir diyet.Evet çikolata ve kakao tüketerekte zayıflayabilirsiniz.Çünkü çikolata son derece besleyici bir gıda.İçeriğinde protein, şeker ve kalori var.Bunun yanında mineral bakımından zengin.Demir, fosfor, magnezyum ve kalsiyum içeriyor. Bu saydıklarımız kemikleri güçlendiriyor. Kas ve sinir sistemi fonksiyonlarının da harekete geçmesini sağlıyor. Şimdi dikkat çikolata belirli miktarda alındığı taktirde aynen verdiğimiz örnek diyette olduğu gibi fazla kilolara neden olmuyor!
DİKKAT! * Diabet ve böbrek rahatsızlığı olanlar bu diyeti kesinlikle uygulamamalı. Çünkü bu diyet protein, şeker, kalori, karbonhidrat, fosfor, potasyum ve kalsiyum açısından oldukça zengindir.

ÇİKOLATA DİYETİNİN GÜNLÜK MENÜLERİ
1. GÜN
Sabah: 1 tatlı kaşığı fındık ezmesi, 1 dilim kepekli veya çavdar ekmeği, 2 karper kadar tercih edilen peynir domates, salatalık, yeşil biber Öğle: 1 porsiyon tavuk şiş veya tavuk göğüs ızgara, 1 su bardağı ayran, az yağlı salata İkindi: 1 adet küçük çikolata bar veya 4 - 5 adet küçük top çikolata veya 1 kase çikolatalı puding Akşam: 4-5 kaşık zeytinyağlı sebze yemeği, 1 dilim kepekli veya çavdar ekmeği, az yağlı salata Akşam ara 1: 1 su bardağı çikolatalı süt, 1 adet tercih edilen meyve

 

Yorum Yazın...