Güzellik / Saç Bakımı

Çam Terebenti Yağının Faydaları

By  |  0 Yorum

Özellikle dökülen,cansız saçlarda, boyadan dolayı yıpranan ve kepeklenen saçlarda, saç dipleri kaşıntılarında, çamterebentin yağı uygulaması oldukça yarar sağalar. Zaten, son dönemlerde de Dr Ahmet Marankinin, dökülen saçların bakımı için vermiş olduğu önerilerde, çam terebentin yağını görmek mümkün. Öncelikle çam tebentin yağının faydalarından bahsedelim. Daha sonra da saç bakımı için bir kaç öneride bulunalım.
ÇAM TEREBENTİN YAĞININ FAYDALARI ;
* Solunum sıkıntıları için faydalıdır. * Bel soğukluğu için kullanılabilir. * idarar yolu enfeksiyonları yararlıdır. * Astım, şeker, romatizma tedavisinde kullanılır ve grip döneminde bağışıklık sistemini güçlendirir. * Vücudun dirençli tutulmasını sağlar. * Hemoroite faydalıdır. * Saç dökülmesine ve kepeğe karşı kullanılır. * İştah açıcıdır. * Anne sütünü artırır. * Regl (adet) söktürücü olarak kullanılır. * Kılcal damarları uyararak kan dolaşımını düzenler.
KULLANIM ŞEKLİ : Bir çağ bardağı suya 4 damla damlatılarak günde 3 defa alınır. Egzama, kuru cilde ve saça masaj yaparak uygulanır. Saç diplerine friksiyon şeklinde kullanılır. Sinüzit için sabah akşam burna 1-2 damla damlatılır. Ayrıca cilde masaj yapılarak kullanılır.

 

Yorum Yazın...