Sağlık / Genel Sağlık Bilgileri

Boyundaki Morluklar Nasıl Geçer?

By  |  14 Yorum

Değerli okurlarımız; genellikle boynunuzda malum sebeplerden dolayı oluşan "aşk ısırığı" niteliğindeki morluklar, bu bölgelerin gözükmesi halinde sizi utandırıyor ve rahatsız ediyor olabilir. Deri altındaki kan damarlarının patlaması sonucu oluşan morlukları giderici yöntemler toplumumuzda özellikle bayanlarımız için büyük bir önem arz ediyor.

Yaptığımız araştırmalar neticesinde minimum bir haftaya kaybolan morlukların iyileşme sürecini çeşitli yöntemlerle iki gün gibi bir süreye indirgemek mümkün! Geniş bir kitlenin ilgi duyacağı pek bahsi geçmeyen bu durum için şaşırtıcı cilt bakımı ipuçlarını Www.Kadinay.Net aracılığıyla öğrenin!..

MORLUK GİDERİCİ YÖNTEMLER

Buz'un Sihri:
Buz bu tip durumlar için çok faydalıdır fakat unutulmamalıdırki vücut ile 20 dakikadan daha fazla temas halinde bulundurulmamalıdır. Sıcağı sıcağına bir uygulama şişliği indirme ve renk olayını dengeleme adına en faydalı müdehale olacaktır. Bir beze sarıp uygulamanız yeetrli olacaktır.

Fırça İle Müdehale:
Morluklardan kurtulmanın bir başka yolu ise diş fırçası! Yumuşak bir diş fırçası ile morluğun iç kısmından dış kısmına doğru yavaşça ve dairesel hareketlerle masaj yapın. Bu uygulama dolaşımı hızlandırarak iyileşme sürecini kısaltır. Morluk giderilene kadar zaman zaman bu uygulamayı deneyebilirsiniz.

Kazıma Metodu:
Bu yöntem biraz acılı olabilir, cildi gergin tutun ve madeni paranın kenarı ile hafifçe morluk üzerindeki ölü hücreleri kazıyın. Fakat kesinlikle yoğun bir baskı uygulamayın. Bu uygulama morluğun üzerinizde kalma sürecini ciddi manada kısaltacaktır.

Soğuk Kaşık Metodu:
Herhangi bir kaşığı birkaç dakika için dondurucunuza yerleştirin. Akabinde dondurucunuzdan çıkardığınız kaşığı söz konusu bölge üzerine basınçla uygulayın ve kaydırın. Basınçla uyguladığınız bu yöntem ile pıhtılaşmış kanı dağıtabilirsiniz. Kaşık ısındıkça tekrar dondurucuya koymanız gerekebilir. Birkaç dakika sonra pozitif sonuç alacağınız bu yöntemi mutlaka deneyin.

Makyaj'ın Sihri:
Yukarıda açıklamış olduğumuz yöntemler maksimum iki gün içerisinde sonuç verir fakat morluğun derhal giderilmesini istiyorsanız makyaja başvurmalısınız. Kapatıcı veya deri renginde gölge kullanabilirsiniz. Kıyafet veya saçlarınızla kamuflaj yapabilirsiniz.

Bu basit ipuçları ile rahatsızlık veya utanç duyduğunuz boyun morluklarının önüne geçebilirsiniz. Hatırlatmamız gereken en önemli nokta bu uygulamaları yaparken umutsuz bir çaba ile aşırı baskı uygulayıp daha uzun süre cilte kalacak hasarlar meydana getirmeyiniz. Aksi taktirde yeşilimsi bir renk alan söz konusu bölge uzun süre cildinizde kalıp sizin için daha utandırıcı bir durum haline gelebilir. Bu yüzden sabrı ve dikkati elinizden bırakmayın.

14 Yorum

 1. Latif

  1 Ocak Çarşamba 2014 13:32

  Allah razı olsun hemen gecti gibi sıcagı sıcagınayken

  • ela

   5 Şubat Perşembe 2015 22:07

   Ne yaptı da geçti ama

  • Özlem

   23 Temmuz Perşembe 2015 18:52

   Latif mrb ne yaptında geçti soylermisin

 2. sezer

  5 Aralık Cuma 2014 01:38

  3gun oldu daha gecmedi napcm ya

 3. sağlıkçı

  13 Mart Cuma 2015 13:42

  arkadaşlar kulaktan dolma bilgiler ile kendinize zarar vermeyin. yapacağınız tek şey pamuğun üzerine bir kaç damla alkol damlatıp moraran yere koymak olacak. alkol moraran yerdeki kanın dağılımını sağlayacaktır. hadi geçmiş olsun

  • eltag

   8 Temmuz Cuma 2016 12:58

   bu ise yararsa dua edecem size

 4. Ibo

  11 Nisan Cumartesi 2015 12:59

  Alkolle olur mu

 5. Ayse

  24 Ağustos Pazartesi 2015 20:01

  Buz en iyi yöntem

 6. Mor boyunlu

  11 Şubat Perşembe 2016 10:38

  Geçmiyor yapdim hepsini mecburen bekliyeceksiniz zaman herşeyin ilacı

 7. Ebp

  20 Mart Pazar 2016 14:09

  Lan moruk git eve yat

 8. oğulcan

  2 Nisan Cumartesi 2016 21:17

  vazelin veya vikisin yararı olur mu

  • Yosek

   4 Temmuz Pazartesi 2016 12:21

   Onun yararı başka şeye olur kardeşim çok yanlış tercih

 9. Ela

  2 Mayıs Pazartesi 2016 08:13

  Ben fırça ile olan yöntemi yaptım ve arkasına buz kalıbı ile masaj yaptım dağıldı morluk

 10. Blue

  7 Haziran Salı 2016 00:53

  Abi en güzeli nişan gibi taşı boynunda

 

Yorum Yazın...