Güzellik / Estetik

Botoxla Güzelleşin

By  |  0 Yorum

Kaş kaldırma, göz kenarları kırışıklıkları gibi sorunları gideren botox uygulamaları, öğle arasında yapılabilen sıradan güzelleşme yöntemi haline geldi.
Çevremizde, güzellik yarışmasına katılacakmış gibi ilgi çekici güzellikteki kadınlara daha çok rastlar olduk. Böyle bir görümünü kazanmanın yolu bir güzellik merkezinden geçiyor. Kalkık kaşlar, kaz ayaksız gözler.. Bu ikisi yüzü güzel, gözü çekici gösteren iki önemli unsur. Botox'la sağlanan bu özellik, kadınların ne zamandır başvurduğu gençlik yollarından biri. Tercih oranı hala ön sıralarda yer alıyor. Yapılan bir araştırmaya göre, senede 3 kez düzenli botox yapıldığında hiç bir yan etkisinin bulunmadığı ve bağışıklık görülmediği ortaya çıkmış..

Botox'u deneyenler çoğalıyor TV'den ve medyadan izlenen "botox'lu güzeller"deki değişimi görenlerin büyük çoğunluğu , bu uygulamayı bir kez de olsa deniyormuş. Amerika'daki botox istatistikleri hayli ilginç. Estetik için 12.4 milyar dolar harcamışlar.. Toplam 11.5 milyon estetik uygulama gerçekleşmiş. Bunların yüzde 81'i nin botox gibi ameliyatsız uygulamalar olduğunu söylüyor araştırma. Türkiye'de ise 25 doktorun hasta profili üzerinde yapılan bir araştırmaya göre de, bu yönteme ilgi gösterenlerin yüzde 88'i kadınlar. Bu araştırmaya göre yaptıranların yaş grubu ise 35-60 yaş arası. Botox uygulayan Naturel Lazer'in Estetik Uzmanı Dr. Beyhan Arıkan, bu aralar tatile çıkmadan önce, daha kısa yoldan sonuç verdiği için, kadınların bu yola başvurduğunu söylüyor. Öğle arası yarım saatte rötuş! Dr. Arıkan, öğle zamanı yemek tatili arasında bile botox'a gelen olduğuna dikkat çekerek, genç, kusursuz görünmek isteyip 'vakit bulamama' sorunundan yakınanların öğle tatillerini kullanarak problemi çözdüklerini belirtiyor. Botox'un yüze hemen yansıyan bir gençlik formülü olduğunu dile getiren Arıkan, kısa zamanda sonuç alındığı için, "hemen şimdi güzellik" isteyenlerin de seçeneği haline geldiğini belirtiyor. Özelikle alın, göz çevresi ve kaş arasındaki çizgilerin daha yaşlı gösterdiğini, bunların da mimiklerden kaynaklandığını vurguluyor. Arıkan, "Bu mimikleri bazı kaslar yapıyor. Biz o kasları gevşeterek, olumsuz görünümü yok ediyoruz. Bu sayede daha fazla kırışıklık meydana gelme riski de kalmıyor" diye vurguluyor.
Koltuk altı terlemesine kesin sonuç Natura Lazer'de sadece Botox değil, lazer uygulamaları, mezoterapi ve ameliyatsız estetiğin dışında farklı zayıflama yöntemleri de gerçekleştiriliyor. Botox'la yaza ayının en vahim sorunu olan 'koltuk altı terlemesinin' de yok edildiğini belirtiyor. Ve özellikle bu sıcaklarda aşırı terleme mağduru olanların botox yöntemine sıcak baktığını anlatıyor.

 

Yorum Yazın...