Sağlık / Şifalı Bitkiler

Bodur Otu ve Faydaları

By  |  0 Yorum

Bodur Otu Latince adı, Marsdenia erecta olan Bodur otu, İpekotugiller ailesine mensup bir bitkidir. Sarmaşık görünümlü ve beyaz çiçekli. Organik asitler ve amidon içeriren bodur otunun faydaları saymakla bitmiyor. Evde rahatsızlığınıza birde siz bodur otu ile çare bulmaya ne dersiniz.
Bodur Otunun Faydaları
* Mide ve bağırsak gazlarını giderir. * Sindirim sistemini ve pankreası kuvvetlendirir. * Şeker hastaları için çok faydalıdır. * Karaciğer hastalıklarına ve karaciğer yetmezliğine şifa verir. * Ateş düşürücü özelliği vardır. * Sedef, egzama, mantar, kaşıntılı alerjilerde kullanılır. * Mide ağrıları, öksürük, dizanteri, karaciğer rahatsızlıkları, için faydalıdır.

Bodur Otu Çayı Faydaları
Kan şekeri düşürücü özelliğe sahiptir. Pankreas ve karaciğer çalıştırıcı etkileri vardır. İçerisinde bulunan zengin bitkilerden dolayı vücudun tüm hastalıklara karşı savunma sistemini güçlendirir. Mantar, egzama ve sedef gibi deri hastalıklarına etkilidir.
Özellikle kanser hastalığının tedavilerine destek olarak çok güzel faydaları görüldüğü izlenmiştir. Akciğer ve karaciğeri rahatlatır, kan dolaşımını hızlandırır ve kanı temizler.Sinir sistemini yumuşatır.Çayımızın antibiyotik ( kurutma )özelliği vardır.
Bazı sitelerde bodur otu resmi başka bir bitki olarak gösterilmektedir. Bodur otunun gerçek resmi yukarıdakidir.

 

Yorum Yazın...