Diyet / Protein Ağırlıklı

Atkins Diyeti

By  |  1 Yorum

Hedef: Haftada 2 kilo Günlük kalori: 1100 Kcal
Yağlı besinlerin serbest olduğu tek diyet programı. Amerikalı uzman Atkins tarafından geliştirilen bu diyet yağı ve proteini serbest bırakırken şekerli tüm besin maddeleri yasak. Et, balık, yumurta, mayonez ve tüm şarküteri ürünlerini istediğiniz gibi tüketebilirsiniz. Diyetin doymuş yağ ve kolesterol oranının yüksek olması nedeniyle koroner kalp hastalığı açısından risk taşıdığı iddia ediliyor. Bazı iddialara göre egzersiz yapanlar için kesinlikle uygun olmayan bu diyet, vücuttan daha fazla kas dokusu ve su kaybedilmesine neden olmaktadır.
Atkins diyetinin B grubu vitaminleri, özellikle B1, B6, folik asit ile magnezyum açısından yetersiz olduğu söyleniyor. Bu vitaminleri takviye etmeyi asla ihmal etmeyin.
Bu diyette günlük menü diyet süresince aynıdır.

BU DİYETİN GÜNLÜK MENÜLERİ
30 GÜN BOYUNCA
Sabah : Beyaz peynir, jambon, domates, salatalık. Öğle : 1 porsiyon tavuk ya da balık, zeytinyağlı salata. İkindi : Beyaz peynir, salatalık, yeşillik. Akşam : 1 porsiyon kırmızı et, tavuk ya da balık, zeytinyağlı salata.

1 Yorum

  1. LARA

    22 Aralık Salı 2009 21:25

    evet televizyonlardan izlediğim kadarıyla olumlu ve olumsuzlukları var. hayatımızda tüm şeylerde artılar kadar eksiler yok mu zaten.

 

Yorum Yazın...