Diyet / Meyve Sebze Ağırlıklı

Ahmet Maranki Kiraz Diyeti 2010

By  |  0 Yorum

Bilindiği gibi meyvelerden en iyi şekilde faydalanmak için mevsiminde tüketmek önem arzediyor. Uzmanlar bu konuyu her fırsatta sile getirmektedirler.
Ahmet Maranki’nin yorumuna göre şayet vücuttaki hastalıklardan kurtulmak istiyorsanız önce toksinlerden kurtulmanız ve kanınızı temizlemeniz grekiyor. İşta tam da bu noktada kiraz devreye giriyor. Zira toksinlerden arınmanın en iyi yollarundan biri de Haziran ve Temmuz aylarında yapılabilecek olan kiraz diyetidir. Bilhassa ayın çekim kuvvetinin kuvvetli olduğu 6-7-8 (aydınlık dolunay) ve 20-21-22 (karanlık dolunay) Temmuz tarihlerinde bu diyetin uygulanması tavsiye edilmektedir. .
Ahmet Maranki Kiraz Diyetinin Ayrıntıları: Kiloso 60-70 arası olanlar 500-100 gram arası; kiloso 70+ olanlar ise sabah öğle ve akşam öğünlerinde 1000 gr kirz tüketebilirler. Bu diyete üç gün devam edilecektir. Her öğünde en az 3 fincan yeşil çay veya diğer bitki çayları ile PH seviyesi yüksek alkali sular bol bol tüketilmelidir. Bitki çaylarının içine tatlandırıcı olarak çiçek balı dışında birşey kullanılmayacaktır.

Çok tatlı ve iri olan Napolyon türü kirazlar yerine, küçük ve sarımtırak, daha doğal olan kiraz türlerini tercih etmekte fayda var. Kiraz Diyetinin daha etkili olması için, detoksa başlamadan önceki üç gün aşağıdaki gıdaları tüketmemeye özen göstermelisiniz:
Kızartma, tavuk eti, konsantre gıda, siyah çay, beyaz ekmek.
Şayet bu diyeti tekrar uygulayacaksanız iki detoks arasında da bu ayrıntıya dikkat etmelisiniz.

 

Yorum Yazın...