Güzellik / Vücut Bakımı

A'dan Z'ye Bakım ve Güzellik Sırları

By  |  0 Yorum

Kendiniz için bir 'güzellik' yapmak ister misiniz? İşte güzel görünmenizi sağlayacak tüyolar...
Işıltılı ve sağlıklı saçlar Güzel saçların en önemli ihtiyacı bakım, bakım ve tekrar bakımdır. Eğer saç telleriniz ince ise dikkat etmeniz gereken kalitesiz ve ucuz ürünlerden uzak durmaktır.
Bizim önerimiz haftada bir kez en az bir saat, kalın bir havluya sararak etkisini göstermesini bekleyeceğiniz saç bakımı... Omuz hizasında ya da uzun saçlara sahipseniz, sık sık tekrarlayacağınız ekstra bakımla da saç uçlarının kırılmasını engelleyebilirsiniz.
Pürüzsüz ve gergin bir cilt 20'li yaşlarla birlikte cildin elastikiyeti giderek azalmaya başlar. Temel cilt bakımı da işte bu yaşlarda öne çıkar. 20'ler birçok kadının ciltlerinde hassasiyet, bölgesel yağlanma ve siyah noktaların görüldüğü yaşlardır.
Hormonların, stresin ya da yanlış beslenmenin etkisiyle ortaya çıkan bu problem, kullanılan zengin içerikli anti-aging kremleriyle daha da tırmanıyor. İşte bu yüzden cilt uzmanları, cildin birden fazla sorununu gideren özel yüksek teknolojili ürünler öneriyor.
Bizim önerimiz de cildinize haftada bir kez peeling uygulaması yapmanız. Böylelikle cildi yüzeyde biriken ölü deri hücrelerinden arındırarak, ışıltılı bir görünüm kazanmasına yardımcı olabilirsiniz.

Dolgun ve bakımlı dudaklar Sahip olduğunuz dudak formu tabii ki düzenli dudak bakımıyla değişime uğramaz. Ancak mükemmel görünebilir. Burada önemli olan en önemli nokta dudakların özellikle kış mevsiminde mümkün olduğunca nemlendirilmesidir. Bu yüzden çantanızda her zaman aynı zamanda bakım yapan bir dudak balm'ı bulundurmanızda fayda var.
Ama dikkat! Bazı ürünler mineral yağlar içerdiğinden uzun vadede dudakları kurutarak yarardan çok zarar getirebilir. Satın aldığınız ürünün bileşiminde mutlaka bitkisel yağlar olup olmadığını kontrol edin.
Gergin bir boyun, seksi dekolte Boyun bölgesi ve dekolte, bir kadının yaşını ele veren vücuttaki en hassas bölgelerdir. Bunun nedenlerinden biri de çoğunlukla bakım yaparken dikkate alınmamalarıdır. Doğanın size sunduğu zamanı iyi değerlendirmeli ve bu bölgeleri her gün düzenli olarak kremlemelisiniz. Haftada bir kez de boyun ve dekolte bölgesine yoğun içerikli bakım kürleri uygulamakta fayda var.
Normal bir cilt kremi de boyun ve dekolte bakımında rahatlıkla kullanılabiliyor. Kremi sürdükten sonra boyun bölgenizde hafif nemli ılık bir havluyu 15 dakika bekletin. Daha sonra kremi silmek yerine cildinize masajla iyice yedirin.
Pürüzsüz, sıkı kollar Çekici ve sıkı kollara sahip olmanın temelinde, düzenli kas hareketleri yatıyor. Üstelik bu inanılmaz etkili egzersizler için fazla zamana da gereksinim duymuyorsunuz; sadece 10 dakika yeterli. Yere oturun, kollarınızla dirseklerinizden vücudunuzu destekleyin. 15 kez yere yatın ve kalkın. Ardından 10 kez klasik mekik hareketini yapın.
Sadece kol egzersizleri yeterli değildir; cildinizin de düzenli olarak bakım görmesi önem taşır. En iyisi duşa girmeden önce bu bölgeleri her gün bir masaj eldiveniyle ovmak... Ardından yoğun içerikli bir nemlendirici ile masaj yapın.
Bakımlı ayaklar Bakımsız, ojesiz ve topuk rendesi yapılmış ayaklara paydos... Bu yıl ayaklarınız yumuşacık olmalı; bunun püf noktası da kusursuz bir bakım. Düzenli olarak kremlenen ayaklarda nasır oluşumunun hiç şansı yok. Bunun için öncelikle oluşmuş nasırlardan kurtulmak gerekiyor. Bunun en kolay yolu ponza taşı... Ancak bunu yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, ponza taşını aşırı şekilde kullanmamak. İkinci adım ise haftada bir kez yapacağınız ve bakım yağlarından oluşan ayak banyosudur. Sonrasında kalın yünlü çoraplarınızı giymeyi ve sürdüğünüz kremin etkisini göstermesini beklemeyi unutmayın.
Sıkı ve selülitsiz kalçalar Popo ve kalça bölgesi sanırız kadınların en sorunlu bölgelerdi... Buna da şaşırmamak gerekiyor, çünkü bu bölge portakal kabuğu görüntüsü oluşması ve elastikiyet kaybı bakımından büyük risk taşıyor. Yağ en çok buralarda birikiyor, çünkü bağ dokusu başka hiçbir yerde olmadığı kadar gevşek.
Ama birkaç küçük egzersizle her iki bölgeyi de forma sokmak mümkün... Özel anti-selülit fırçalarıyla düzenli olarak yaptığınız masaj ve hemen ardından kullanılan kremler dışında anti-selülit çorapları ve kafein içeren mikro-kapsüller cildi pürüzsüzleştiriyor.
Yumuşak eller, güzel tırnaklar Ellerimiz bir bakıma bizim kartvizitimizdir, dolayısıyla da mükemmel ve bakımlı görünmeleri gerekir. Tabii bunun hiç de kolay olmadığını söylemek lazım. Çünkü ellerimiz soğukla ve agresif temizlik ürünleriyle her gün direkt olarak temas halinde... Onları olumsuz dış etkenlerden korumanın en iyi yollarından biri sık sık kremlemek. Özellikle de ellerimizi yıkadıktan hemen sonra...
Dolayısıyla hafif bir el ve tırnak kremi, cilt tarafından hemen emildiği ve ardında kalın bir yağ tabakası bırakmadığından düzenli olarak kullanılmalı... Ayrıca haftada bir kez ellerinize özel bir bakım kürü uygulamanız şart. Uykuya yatmadan hemen önce ellerinizi nemlendirici kremle bolca kremleyin, ince bir eldiven giyin ve bütün bir gece etkisini göstermesi için öyle yatın.
Tırnaklarınızın güzel ve bakımlı görünmesi için de her üç günde bir, bir damla tırnak yağıyla masaj yapın. Eğer oje kullanmayı seviyorsanız, dört günün ardından ojelerinizi değiştirmeyi ihmal etmeyin. Eğer oje tırnaklarda uzun süre kalırsa tırnakların oksijen gereksinimi sekteye uğruyor ve bu da tırnakların sararmasına neden oluyor.

 

Yorum Yazın...