Diyet / Şok Diyetler

500 Kalorilik Soğan Çorbası İle Zayıflayın

By  |  2 Yorum

Hedef: 3 günde ortalama 2-3 kilo. Günlük kalori: 500 Kcal
Ketojenik bir diyet olduğu için pek tavsiye edilmeyen bu diyet en fazla 3 gün uygulanmalı. Bu diyette enerji dağılımı yüzde 62 karbonhidrat, yüzde 21 yağ, yüzde 17 protein.
Ölçülü bir yağ kaybından ziyade kas ve su kaybına neden olduğu düşünülen bu diyetin tekrarlanması halinde metabolizma hızı azalacak, kilo verme duracaktır.

Soğan Çorbası Tarifi:
6 adet soğan, yarımşar kilodan iki çeşit sebze ve yağsız et suyu ile hazırlanır. Diyette yağ kullanmak yasak. Limon, baharat serbest. İsteğe göre içine sebze konmadan da yenebilir. Soğan çorbasının zayıflatıcı özelliği, kasları çalıştırması ve iyi bir idrar sökücü olmasındandır.
SOĞAN ÇORBASI DİYETİNİN GÜNLÜK MENÜLERİ
1. GÜN
Sabah : 50 gr. beyaz peynir, çay (şekersiz) Öğle : İstenildiği kadar meyve + çorba Akşam : İstenildiği kadar meyve + çorba
2. GÜN
Sabah : İstenildiği kadar meyve + çorba Öğle : İstenildiği kadar meyve + çorba Akşam : İstenildiği kadar et + çorba
3. GÜN
Sabah : İstenildiği kadar meyve + çorba Öğle : İstenildiği kadar meyve + çorba Akşam : Pirinç lapası, meyve (muz, üzüm hariç) + çorba

2 Yorum

  1. sensiz iki gün

    16 Aralık Çarşamba 2009 00:11

    adından sıkça duyduğum ve merak ettiğim soğan çorbasıyla bu gün tanıştım :) .çorbayıda çok severim. Hem sevdiğin bi şeyi iç , hem de zayıfla. süper ya. Bu saatte yapılmaz ama yarın ilk işim her halde bu soğan çorbasını yapmak olacak.site çalışanlarına teşekkürler :)

  2. zehra

    2 Mart Çarşamba 2011 11:49

    ilk diyete başladıgın zaman 6 kilo veriyorsun sonra gıram veremiyorsun

 

Yorum Yazın...