Aşk ve Evlilik / Evlilik

2011 Evlilik Öncesi Hazırlık

By  |  0 Yorum

Evlenmek öncesi gelinlerimizde bir hayli heycan olmaktadır. Evliliğe adım adım yaklaşırken, nasıl yapacağınızı, hata yaparmıyım, ne bilmeliyim, nasıl bir hazırlık yapacağım tasasında kalmamanız için, kadinay.net Bu güzel paylaşımı Evliliğe Adım atacak çiftler için paylaştır..

İnsanlar Evlilik hayatın en önemli değişikliklerinden biridir. Peki evlenmeye kendinizi hazır hissettiğinize emin misiniz? Evlenecek olan bayanlarımıza bazı tavsiyelerimiz var…
Öncelikle Başta anne baba olmak üzere büyüklerin nasihatlerine kulak verilmeli, tecrübelerinden istifade edilmeli. Kimse sadece âşık olduğu için evlenmemeli.
Karşısındakinin eğitim, kültür ve aile gibi yönleriyle de uygun olup olmadığını araştırmalı. Bu gerçekleri kenara bırakıp zengin, güzel ya da güçlü diye evlenirse uyumsuzluk olur.
Acele karar verip evlenilmemeli. Etraftan gelen uyarılara dikkat edilmeli. Daha sakin düşünüp kendine zaman bırakmalı. Gerçekçi olunmalı. Birbirini daha iyi tanımak için aile ve arkadaş çevresinde bir arada olunmalı.

 

Yorum Yazın...