Güzellik / Makyaj

2010 Yılı Makyaj Trentleri İle Güzellik

By  |  0 Yorum

Makyaj yapmak, her kadının doğal ve vaz geçilmez hakkıdır bana göre. Ama, makyajı layıkıyla yapmak şartıyla. Ayrıca girdiğimiz yaz aylarında da hafif makyajlar önemini her zamanki gibi korumakta.
Doğal ve özenle yapılmış bir makyaj, bir kadını, adeta, prensese dönüştürebilir. Hanımların makyaj yapma özgürlüğünden esinlenen modacılar, her yıl yeni trendler belirler ve hanımların beğenisine sunar. Bu yılın makyaj trenlerinde neler varmış, gelin hep birlikte bir gözatalım.
* Işıltılı parlak rujların devri bitti. Bu yılın makyaj trendlerinde, mat renkler öne çıkıyor.Rujda kırmızı, pembe, pastel renkler,çok moda. Fakat, mutlaka mat renkler olmalı. * Gözlere parıltılı, pullu makyaj yapma modası bitti. Artık hafif ışıltıyı veren, gösterişsiz ve doğal duran ürünler kullanılıyor.

* Gözlerde, gri, yeşil, kahve gibi renkler kullanılacak. Fakat, bu farları, sade değil, ışıltılı farlarla zenginleştirerek kullanmanız gerekiyor. * Bu sezon, yüzün tek bölgesi değil, tüm bölgeleri eşit oranda, ön plana çıkarılıyor. Lakin abartıya kaçmadan, doğal bir şekilde yapılmalı. Hem hafif bir makyajla gözleri, hem de çok koyu olmayan bir rujla dudakları öne çıkarabilirsiniz. * Kaş kalemi, çok daha sık kullanılarak, kaşlarında ön plana çıkarılması hedeflenmiş.

 

Yorum Yazın...