Güzellik / Makyaj

2010 Makyaj Trendleri

By  |  0 Yorum

2010 yılı makyaj trendi, mükemmel pürüzsüzlük sunan fondötenler, kapatıcılar ve pudralardan oluşuyor.
Dudak: Dudaklara dolgunluk kazandıran parlatıcılar ve kırmızının en canlı tonları 2010 yılının en önde gelen makyaj trendlerini oluşturuyor. 2010 ilkbahar yaz makyaj modasından ruj da nasibini alıyor. Cilde ve gözlere yoğunlaşmak yerine dudaklara yoğunlaşmayı tercih edenler için, kırmızıdan pembeye geniş bir yelpazede ruj kullanımı mevcut.
Göz: 2010 ilkbahar yaz defilelerinde sık sık karşımıza çıkan eflatun ve mor göz farı kullanımı sezonun en renkli makyaj trendlerinden biri olacak gibi görünüyor. 2010 yılında dikkat çeken makyaj trendleri arasında gözlerde capcanlı renklerden oluşan göz farları ve kirpiklere hacim veren maskaralar yer alıyor. 2010 yılı, güzelliğine önem veren

kadınları, baştan çıkarıcı bakışlara sahip olabilmeleri için ışıltılı morlardan, mercan kırmızısına; şeker pembesinden, gökyüzü mavisine tüm renkleri cesurca kullanmaya davet ediyor. Naturel bir cilt veya renkli dudaklar yerine vahşi ve tehlikeli bir bakışlara sahip olmak isteyenler için buğulu gözler de 2010 ilkbahar yaz sezonunda gündemde olan bir makyaj trendi olacak gibi görünüyor.
İddialı göz farları 2010 yazının eğlenceli makyaj trenlerinin başını çekiyor. Koyu renklerin yanı sıra, canlı ve parlak renkli göz farlarının da kullanılacağı bir yaz bizleri bekliyor. Eyeliner zamansız ve klasik kullanımından birşey kaybetmiyor ve 2010 ilkbahar yaz makyaj trendlerinden biri olarak karmıza çıkıyor.
Ten: 2010 yılı makyaj trendi, teninizde kadifemsi bir hafiflik sağlayarak maske etkisi yaratmadan mükemmel pürüzsüzlük sunan fondötenler, kapatıcılar ve pudralardan oluşuyor. 2010 yılında saten, şeftali ve kahve tonları ten ürünlerinde göze çarpan renkler olarak görülüyor.
Karma ve yağlı cilde sahip olanlar fondöten seçiminde dikkatli olmalı. Homojen dağılımı, hatasız ve doğal bir sonuç için esnek roll on uygulayıcısına sahip fondöteni tercih edebilirsiniz. Kuru cilde sahip olanlar ise, parlaklık veren fondötenler kullanmalı ve kesinlikle kuru pudralardan kaçınmalı. Burada cildiniziz rengine göre fondöten/pudra seçmeniz de çok önemli. Boynunuz ve vücudunuzun geri kalanından daha koyu veya açık bir renk seçmek sizi ya yaşlı ya da solgun gösterecektir. Gözaltındaki morlukları, halkaları, akne veya siyah nokta gibi kusurları kapatıcı ile kamufle ettikten sonra az miktarda fondöten veya pudra sürmelisiniz. Özellikle karma cilde sahip olanlar cilt renklerini eşitlemek için fondötenin içine az miktarda nemlendirici katabilirler. Ardından şeffaf veya bir ton daha açık renkte bir pudra uygulayabilirsiniz. Artık pürüzsüz bir cilde sahipsiniz ve bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz.

 

Yorum Yazın...