Diyet / Şok Diyetler

10 Günde 5 Kilo Verdiren Zayıflama Diyeti

By  |  0 Yorum

Hedef: 10 günde 5 kilo. Günlük kalori: 600 Kcal
Bu diyette çay ve kahve şekersiz ve sütsüz içilmelidir. Diyet en fazla iki kez tekrar edilmelidir. Bu diyeti üçüncü kez uygulamak için arada bir hafta normal bir beslenme programı uygulanmalıdır.
BU DİYETİN GÜNLÜK MENÜLERİ
1. GÜN
Sabah : 1 adet mevsim meyvesi, bir dilim kızarmış kepek ekmeği, çay. Öğle : Bir parça haşlanmış ya da ızgara et, söğüş domates, şekersiz çay veya kahve tercihiniz olmalıdır. Akşam : Bir dilim kızarmış kepek ekmeği, yeşil salata, bir tane meyve, çay ya da kahve tercihiniz olmalıdır.
2. GÜN
Sabah : 1 adet mevsim meyvesi veya bir bardak greyfurt suyu, 1 dilim kızarmış kepek ekmeği. Öğle : Haşlanmış ıspanak, domates, kereviz salatası. Akşam : Dilediğiniz kadar meyve salatası, çay ya da kahve,( hangisini tercih ediyorsanız ) tercihiniz olmalıdır.

3. GÜN
Sabah : 1 adet mevsim meyvesi, 1 dilim kızarmış kepek ekmeği, çay ya da kahve tercihiniz olmalıdır. Öğle : Haşlama veya ızgara balık. Mevsim meyvesi, çay veya kahve. Akşam : Söğüş domates, yağsız ve etsiz pişirilmiş kereviz yemeği, çay ya da kahve tercihiniz olmalıdır.
4. GÜN
Sabah : 1adet mevsim meyvesi, 1 dilim kızarmış kepek ekmeği, çay ya da kahve içilmelidir. Öğle : 1 adet haşlanmış yumurta veya bir parça yağsız, tuzsuz peynir. Çok az yağlı fasulye yemeği. 1 dilim kepek ekmeği, çay veya kahve. Akşam : Çiğ yeşil biber (veya haşlanmış ıspanak) mevsim salatası, çay veya kahve içilmelidir.
5. GÜN
Sabah : 1 adet mevsim meyvesi, 1 dilim kızarmış kepek ekmeği. Öğle : Izgara balık, yağsız mevsim salatası, 1 dilim kızarmış çavdar ekmeği, çay ya da kahve içilmelidir. Akşam : Yağsız ve tuzsuz beyaz peynir, haşlanmış ıspanak, 1 dilim kepek ekmeği, çay ya da kahve içilmelidir.
6. GÜN
Sabah : 1 adet mevsim meyvesi, 1 dilim kızarmış kepek ekmeği, çay veya kahve içilmelidir. Öğle : Çeşitli mevsim meyveleri, çay ya da kahve. Akşam : Yeşil salata, domates, bir parça yağsız peynir, mevsim meyvesi, çay veya kahve içilmelidir.
7. GÜN
Sabah : 1 adet mevsim meyvesi, 1 dilim kızarmış kepek ekmeği, çay veya kahve içilmelidir. Öğle : Izgara tavuk eti, domates, havuç, haşlanmış lahana, mevsim meyvesi, çay veya kahve içilmelidir. Akşam : Yeşil salata, haşlanmış lahana, mevsim meyvesi, çay veya kahve.
8. GÜN
Sabah : 1 adet mevsim meyvesi, 1 dilim kızarmış çavdar ekmeği, çay veya kahve. Öğle : Haşlanmış lahana, bir tane haşlanmış yumurta, çay veya kahve. Akşam : Mevsim meyveleri, çay veya kahve.
9. GÜN
Sabah : 1 adet mevsim meyvesi, 1 dilim kızarmış çavdar ekmeği, çay veya kahve. Öğle : Izgara yağsız et, domates, haşlanmış lahana, çay veya kahve. Akşam : Haşlanmış tuzsuz karnabahar, mevsim meyveleri, çay veya kahve.
10. GÜN
Sabah : 1 tane mevsim meyvesi, çay veya kahve. Öğle : Haşlama veya ızgara yağsız balık, 1 tane mevsim meyvesi, çay veya kahve. Akşam : Yağsız kereviz yemeği, mevsim meyveleri, domates, çay veya kahve.

 

Yorum Yazın...